• Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
Přestože si s letošním mistrovstvím ČR zle pohrálo počasí, byla účast ústeckých veslařů jednou z těch úspěšnějších. MČR dorostu, juniorů a seniorů se letos zúčastnilo sice pouhých 11 závodníků ve 12 posádkách, ale pouze jediná posádka neprošla sítem rozjížděk.
Všech zbývajících 11 posádek dorostenek, juniorů a juniorek, které jsme na MČR vyslali,  se probojovalo do semifinálových jízd a odtud do finále A nebo finále B!!!
Všechny tyto kategorie si také na základě svých dosavadních výsledků zajistily účast na MČR družstev, které se uskuteční na konci září.
Dorostenky figurují v Českém poháru na 12. místě, junioři na 11. místě a juniorky na místě 9.
 
mcr s 18
 
Největšího úspěchu dosáhli junioři Zdenda Langmaier a Marek Pacholík, kteří vybojovali bronzovou medaili v párových čtyřkách juniorů, kde druhou polovinu posádky tvořili pardubičtí veslaři.
I ve dvojskifech juniorů se Marek se Zdendou probojovali až do finále A, kde obsadili výborné 5. místo. Škoda jen, že o lepší umístění je připravila účast slovinských veslařů, jejichž juniorská reprezentace testovala na MČR  svoji výkonnost před nastávajícím mistrovstvím světa. Jinak by naši borci brali cennou "bramborovou medaili".
Další dvojskif juniorů, kde vesloval Honza Šedý ve společenství s Litoměřicemi, obsadil celkové 8. místo. Honza Šedý startoval také ve skifu juniorů, kde obsadil celkové 12. místo.
 
Mezi juniorkami byla nejúspěšnější Natálka Schaidtová, která se mezi 19 skifařkami probojovala až do finále A, kde obsadila skvělé 5. místo. Také jí sebrala 4.místo slovinská reprezentantka.
Natálka startovala také ve dvojskifu juniorek, kde spolu s Eliškou Šofrovou zvítězily ve finále B a vybojovaly tak pro ústecké barvy hezké 7. místo.
Všechny naše 4 juniorky Barča Vrabelová, Jana Němcová, Eliška Šofrová a Natálka Schaidtová poté společně usedly do osmy s dalšími veslařkami z Mělníka a Lysé, kde po boji obsadily pěkné 4. místo.
Jana Němcová s Barčou Vrabelovou startovaly ještě ve dvojce bez kormidelníka, kde skončily na 9. místě.
 
Obrovskou smůlu měly dorostenky, přesto byly jejich výkony obdivuhodné. Čistá ústecká párová čtyřka dorostenek (bez společenství s jiným oddílem) se dokonce podle historických pramenů probojovala do finále A po neuvěřitelných 50 letech !!!
Letošní párová čtyřka dorostenek, kde společně bojovaly Áďa Limrová, Eliška Brunclíková, Klárka Besserová a Klárka Šponarová, prošla hladce rozjížďkami i semifinálovými jízdami, ze kterých děvčata postoupila do finále A dokonce 3. nejrychlejším časem a s pozdějšími mistryněmi z Třeboně se pokaždé přetahovala o "balonky".
Do finále A bohužel byla jejich loď nasazena do 6. trati, kterou silný boční vítr učinil v neděli dopoledne silně nevýhodnou. I když děvčata nakonec obsadila po marném boji s větrem celkové 6. místo, za svůj výkon se rozhodně stydět nemusela. I soupeřky s jejich trenéry jejich statečný boj ocenili.
Kvalitních umístění dosáhly dorostenky i v malých disciplínách.
Loňský nováček Klárka Šponarová se ve skifu probojovala až do semifinále, kde jí klíč přidělil pozdější zlatou a bronzovou medailistku. Třetí místo v semifinálové jízdě jí zajistil účast ve finále B, kde obsadila skvělé 2. místo a celkové 8. místo mezi 21 skifařkami.
Také ve dvojskifu dorostenek jsme měli loňskou novou tvář, Klárku Besserovou. A Klárka Besserová společně s Eliškou Brunclíkovou, loňské žákyňky, se postaraly o poměrně velké překvapení, když se ve dvojskifu probojovaly až do finále B, kde po skvělém finiši a boji s bočním větrem obsadily 3. místo. Škoda jen, že jim postupový klíč nepřidělil druhé semifinále, kde by svým časem lehce postoupily do finále A. I tak vybojovaly moc hezké celkové 9. místo.
 
Všem závodníkům a závodnicím blahopřejeme a děkujeme za skvělé a bojovné výkony.
Děkujeme rodičům za podporu a nadšené, neutuchající fandění všem našim posádkám.
Přejeme krásné prázdniny a zasloužený odpočinek a těšíme se na další letní akce s vámi:  25.7.- 29.7. cyklokemp na Vysočině, 9.8.- 12.8. splouvání řeky Ohře a 18.8. - 26.8. cyklo-veslařské soustředění v Uherském Hradišti. 
 
Fotogalerie pátek, sobota, neděle

Závody

Příští závod:

31. 8. - 1. 9. 2019 - Litoměřická regata s mezinárodní účastí - Litoměřice

Následuje:

7. - 8. 9. 2019 - 52. Polabský pohár - Brandýs nad Labem


Soustředění

Příští soustředění:

23. - 28. 7. 2019 - Cykloturistika Moravský kras - r. s. Sloup

Následuje:

8. - 11. 8. 2019 - Vodácká turistika - splouvání Ohře

Přidejte se k nám

Oddíl veslování TJ Chemička Ústí nad Labem pořádá celoročně nábor chlapců a dívek pro závodní i rekreační veslování, bez ohledu na věk. Na těchto stránkách naleznete veškeré informace o našem klubu. V případě Vašeho zájmu se obracejte na tel. číslo: +420 725 082 081 - Lukáš Pavlovský, nebo rovnou přijďte kterýkoliv všední den po16 hod. do loděnice ve Vaňově.

www.prijdveslovat.cz

Proč veslovat?

O veslování

Přihláška

 Nbor2  asset.f.logo.lg Facebook

Novinky

Mistrovství ČR dorostu, juniorů a seniorů: 3 medaile pro Ústí

Mistrovství ČR dorostu, juniorů a seniorů: 3 medaile pro Ústí Mistrovství ČR dorostu, juniorů a seniorů: 3 medaile pro Ústí
Zdenda Langmaier je stříbrným juniorským skifařem a dovedl k bronzové medaili i párovou čtyřku ! 
Nejen posádky z 37 českých a slovenských klubů, ale především ukrutná vedra byly soupeřem našich veslařů během třídenního mistrovství ČR s mezinárodní účastí,...
Číst dále

Mistrovství oblasti Labe: 3 tituly, 4 stříbrné medaile, 2 bronzy a 20 splněných nominací na M ČR!

Mistrovství oblasti Labe: 3 tituly, 4 stříbrné medaile, 2 bronzy a 20 splněných nominací na M ČR! Mistrovství oblasti Labe: 3 tituly, 4 stříbrné medaile, 2 bronzy a 20 splněných nominací na M ČR!
Počasí připravilo veslařům ze 14 polabských oddílů další extrém. Narozdíl od minulých chladných dnů panovalo v Račicích úmorné vedro a před nelítostnými paprsky nebylo úniku. Sobotním sítem rozjížděk se do nedělních bojů podařilo probít 22 ústeckým posádkám. V nedělních...
Číst dále

Memoriál J. Vejlupka Lysá nad Labem: 9 vítězství

Memoriál J. Vejlupka Lysá nad Labem:  9 vítězství Memoriál J. Vejlupka Lysá nad Labem: 9 vítězství
O víkendu se naši veslaři zúčastnili tradiční regaty v Lysé nad Labem, která je poslední prověrkou výkonnosti před Mistrovstvím oblasti Labe, odkud se co nejvíce posádek pokusí nominovat na mistrovství ČR. Lysá každoročně nabízí kvalitně a početně velmi silně obsazenou regatu,...
Číst dále

48. ročník Ústecké zatáčky: déšť, vítr a 20 zlatých medailí

48. ročník Ústecké zatáčky: déšť, vítr a 20 zlatých medailí
Letošní ročník naší tradiční Ústecké zatáčky byl poznamenán především vrtochy počasí. V sobotu až na pár okamžiků vytrvalý déšť, v neděli pak chlad, vítr a velké vlny. I přesto se našim barvám mimořádně dařilo a na domácí vodě jsme vybojovali 20 vítězství!   Zde...
Číst dále

Jarní regata Neratovice: 3 vítězství našich dorostenek

Jarní regata Neratovice: 3 vítězství našich dorostenek Jarní regata Neratovice: 3 vítězství našich dorostenek
Hned v neděli po Dračích lodích se skupina dorostu a juniorek zúčastnila alespoň na jeden den tradiční Jarní regaty v Neratovicích. Počasí sice spíše vybízelo k zimním sportům, ale naši kluci a holky se s větrem a lezavou zimou vypořádali skvěle. Dorostenky ovládly všechny...
Číst dále
Back to Top