• Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
Přestože si s letošním mistrovstvím ČR zle pohrálo počasí, byla účast ústeckých veslařů jednou z těch úspěšnějších. MČR dorostu, juniorů a seniorů se letos zúčastnilo sice pouhých 11 závodníků ve 12 posádkách, ale pouze jediná posádka neprošla sítem rozjížděk.
Všech zbývajících 11 posádek dorostenek, juniorů a juniorek, které jsme na MČR vyslali,  se probojovalo do semifinálových jízd a odtud do finále A nebo finále B!!!
Všechny tyto kategorie si také na základě svých dosavadních výsledků zajistily účast na MČR družstev, které se uskuteční na konci září.
Dorostenky figurují v Českém poháru na 12. místě, junioři na 11. místě a juniorky na místě 9.
 
mcr s 18
 
Největšího úspěchu dosáhli junioři Zdenda Langmaier a Marek Pacholík, kteří vybojovali bronzovou medaili v párových čtyřkách juniorů, kde druhou polovinu posádky tvořili pardubičtí veslaři.
I ve dvojskifech juniorů se Marek se Zdendou probojovali až do finále A, kde obsadili výborné 5. místo. Škoda jen, že o lepší umístění je připravila účast slovinských veslařů, jejichž juniorská reprezentace testovala na MČR  svoji výkonnost před nastávajícím mistrovstvím světa. Jinak by naši borci brali cennou "bramborovou medaili".
Další dvojskif juniorů, kde vesloval Honza Šedý ve společenství s Litoměřicemi, obsadil celkové 8. místo. Honza Šedý startoval také ve skifu juniorů, kde obsadil celkové 12. místo.
 
Mezi juniorkami byla nejúspěšnější Natálka Schaidtová, která se mezi 19 skifařkami probojovala až do finále A, kde obsadila skvělé 5. místo. Také jí sebrala 4.místo slovinská reprezentantka.
Natálka startovala také ve dvojskifu juniorek, kde spolu s Eliškou Šofrovou zvítězily ve finále B a vybojovaly tak pro ústecké barvy hezké 7. místo.
Všechny naše 4 juniorky Barča Vrabelová, Jana Němcová, Eliška Šofrová a Natálka Schaidtová poté společně usedly do osmy s dalšími veslařkami z Mělníka a Lysé, kde po boji obsadily pěkné 4. místo.
Jana Němcová s Barčou Vrabelovou startovaly ještě ve dvojce bez kormidelníka, kde skončily na 9. místě.
 
Obrovskou smůlu měly dorostenky, přesto byly jejich výkony obdivuhodné. Čistá ústecká párová čtyřka dorostenek (bez společenství s jiným oddílem) se dokonce podle historických pramenů probojovala do finále A po neuvěřitelných 50 letech !!!
Letošní párová čtyřka dorostenek, kde společně bojovaly Áďa Limrová, Eliška Brunclíková, Klárka Besserová a Klárka Šponarová, prošla hladce rozjížďkami i semifinálovými jízdami, ze kterých děvčata postoupila do finále A dokonce 3. nejrychlejším časem a s pozdějšími mistryněmi z Třeboně se pokaždé přetahovala o "balonky".
Do finále A bohužel byla jejich loď nasazena do 6. trati, kterou silný boční vítr učinil v neděli dopoledne silně nevýhodnou. I když děvčata nakonec obsadila po marném boji s větrem celkové 6. místo, za svůj výkon se rozhodně stydět nemusela. I soupeřky s jejich trenéry jejich statečný boj ocenili.
Kvalitních umístění dosáhly dorostenky i v malých disciplínách.
Loňský nováček Klárka Šponarová se ve skifu probojovala až do semifinále, kde jí klíč přidělil pozdější zlatou a bronzovou medailistku. Třetí místo v semifinálové jízdě jí zajistil účast ve finále B, kde obsadila skvělé 2. místo a celkové 8. místo mezi 21 skifařkami.
Také ve dvojskifu dorostenek jsme měli loňskou novou tvář, Klárku Besserovou. A Klárka Besserová společně s Eliškou Brunclíkovou, loňské žákyňky, se postaraly o poměrně velké překvapení, když se ve dvojskifu probojovaly až do finále B, kde po skvělém finiši a boji s bočním větrem obsadily 3. místo. Škoda jen, že jim postupový klíč nepřidělil druhé semifinále, kde by svým časem lehce postoupily do finále A. I tak vybojovaly moc hezké celkové 9. místo.
 
Všem závodníkům a závodnicím blahopřejeme a děkujeme za skvělé a bojovné výkony.
Děkujeme rodičům za podporu a nadšené, neutuchající fandění všem našim posádkám.
Přejeme krásné prázdniny a zasloužený odpočinek a těšíme se na další letní akce s vámi:  25.7.- 29.7. cyklokemp na Vysočině, 9.8.- 12.8. splouvání řeky Ohře a 18.8. - 26.8. cyklo-veslařské soustředění v Uherském Hradišti. 
 
Fotogalerie pátek, sobota, neděle

pdfČlenské příspěvky 2019

Příspěvky zasílejte na účet: 2301161579/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno a ročník platícího člena.

Termín splatnosti členských příspěvků je do 31. 3. 2019!

I TY 3

 

 

Přidejte se k nám

Oddíl veslování TJ Chemička Ústí nad Labem pořádá celoročně nábor chlapců a dívek pro závodní i rekreační veslování, bez ohledu na věk. Na těchto stránkách naleznete veškeré informace o našem klubu. V případě Vašeho zájmu se obracejte na tel. číslo: +420 725 082 081 - Lukáš Pavlovský, nebo rovnou přijďte kterýkoliv všední den po16 hod. do loděnice ve Vaňově.

www.prijdveslovat.cz

Proč veslovat?

O veslování

Přihláška

 Nbor2  asset.f.logo.lg Facebook

Novinky

Členská schůze 2019

Členská schůze 2019
Ve čtvrtek 21. března od 16:30 hod. proběhne v klubovně veslařské loděnice, Pražská 64/43, Ústí n. L. - Vaňově, Členská schůze 2019 TJ Chemička Ústí nad Labem - oddílu veslování p. s. Všichni řádní členové oddílu starší 18ti let jsou srdečně zváni. Program schůze viz...
Číst dále

MČR ve veslování na trenažeru: Klára Besserová vybojovala 3. místo v Českém poháru!

MČR ve veslování na trenažeru: Klára Besserová vybojovala 3. místo v Českém poháru! MČR ve veslování na trenažeru: Klára Besserová vybojovala 3. místo v Českém poháru!
Mistrovství České republiky ve veslování na trenažeru se po několika letech opět vrátilo do sportovní haly v Neratovicích. Účast našich mladých veslařů byla sice dost ovlivněna chřipkovou epidemií, závodu se kvůli nemoci nemohla zúčastnit žádná ze tří juniorek, ani dorostenka...
Číst dále

II. kolo Českého poháru na trenažeru v Praze: Všichni závodníci vylepšili svá osobní maxima!

II. kolo Českého poháru na trenažeru v Praze: Všichni závodníci vylepšili svá osobní maxima!
Nováček Tomáš Frýda se dostal pod hranici 7 minut! Velkou radost nám udělali závodníci ve II. kole Českého poháru v jízdě na trenažeru, které se konalo v neděli 13. ledna ve sportovní hale Břve v Praze – Hostivicích. Přestože jsme do dalších bojů na 2km trati...
Číst dále

Zimní soustředění oddílu v Bedřichově

Zimní soustředění oddílu v Bedřichově
Začátek ledna jsme strávili v naší tradiční destinaci pro zimní "radovánky", a to v Bedřichově v Jizerských horách. Počasí nám letos vymalovalo pravou "Ladovskou zimu" - každý den vytrvale chumelilo a koncem týdne už jsme se brodili metrem sněhu.  Chatu Ludmila jsme tentokrát...
Číst dále

1.kolo Českého poháru v jízdě na trenažerech: Skvělé 6. místo Klárky Besserové. Výborné výkony Zdendy Langmaiera, dorostenek i dorostenců

1.kolo Českého poháru v jízdě na trenažerech:  Skvělé 6. místo Klárky Besserové. Výborné výkony Zdendy Langmaiera, dorostenek i dorostenců 1.kolo Českého poháru v jízdě na trenažerech: Skvělé 6. místo Klárky Besserové. Výborné výkony Zdendy Langmaiera, dorostenek i dorostenců
Český veslařský svaz ve spolupráci s VK Paprsek a VK Boletice uspořádali úvodní kolo Českého poháru v jízdě na veslařském trenažeru přímo v centru Ústí nad Labem a proto jsme mohli kromě zkušených závodníků vyslat do boje s 2km tratí i pár odvážných nováčků.     Jako...
Číst dále
Back to Top