• Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
Přestože si s letošním mistrovstvím ČR zle pohrálo počasí, byla účast ústeckých veslařů jednou z těch úspěšnějších. MČR dorostu, juniorů a seniorů se letos zúčastnilo sice pouhých 11 závodníků ve 12 posádkách, ale pouze jediná posádka neprošla sítem rozjížděk.
Všech zbývajících 11 posádek dorostenek, juniorů a juniorek, které jsme na MČR vyslali,  se probojovalo do semifinálových jízd a odtud do finále A nebo finále B!!!
Všechny tyto kategorie si také na základě svých dosavadních výsledků zajistily účast na MČR družstev, které se uskuteční na konci září.
Dorostenky figurují v Českém poháru na 12. místě, junioři na 11. místě a juniorky na místě 9.
 
mcr s 18
 
Největšího úspěchu dosáhli junioři Zdenda Langmaier a Marek Pacholík, kteří vybojovali bronzovou medaili v párových čtyřkách juniorů, kde druhou polovinu posádky tvořili pardubičtí veslaři.
I ve dvojskifech juniorů se Marek se Zdendou probojovali až do finále A, kde obsadili výborné 5. místo. Škoda jen, že o lepší umístění je připravila účast slovinských veslařů, jejichž juniorská reprezentace testovala na MČR  svoji výkonnost před nastávajícím mistrovstvím světa. Jinak by naši borci brali cennou "bramborovou medaili".
Další dvojskif juniorů, kde vesloval Honza Šedý ve společenství s Litoměřicemi, obsadil celkové 8. místo. Honza Šedý startoval také ve skifu juniorů, kde obsadil celkové 12. místo.
 
Mezi juniorkami byla nejúspěšnější Natálka Schaidtová, která se mezi 19 skifařkami probojovala až do finále A, kde obsadila skvělé 5. místo. Také jí sebrala 4.místo slovinská reprezentantka.
Natálka startovala také ve dvojskifu juniorek, kde spolu s Eliškou Šofrovou zvítězily ve finále B a vybojovaly tak pro ústecké barvy hezké 7. místo.
Všechny naše 4 juniorky Barča Vrabelová, Jana Němcová, Eliška Šofrová a Natálka Schaidtová poté společně usedly do osmy s dalšími veslařkami z Mělníka a Lysé, kde po boji obsadily pěkné 4. místo.
Jana Němcová s Barčou Vrabelovou startovaly ještě ve dvojce bez kormidelníka, kde skončily na 9. místě.
 
Obrovskou smůlu měly dorostenky, přesto byly jejich výkony obdivuhodné. Čistá ústecká párová čtyřka dorostenek (bez společenství s jiným oddílem) se dokonce podle historických pramenů probojovala do finále A po neuvěřitelných 50 letech !!!
Letošní párová čtyřka dorostenek, kde společně bojovaly Áďa Limrová, Eliška Brunclíková, Klárka Besserová a Klárka Šponarová, prošla hladce rozjížďkami i semifinálovými jízdami, ze kterých děvčata postoupila do finále A dokonce 3. nejrychlejším časem a s pozdějšími mistryněmi z Třeboně se pokaždé přetahovala o "balonky".
Do finále A bohužel byla jejich loď nasazena do 6. trati, kterou silný boční vítr učinil v neděli dopoledne silně nevýhodnou. I když děvčata nakonec obsadila po marném boji s větrem celkové 6. místo, za svůj výkon se rozhodně stydět nemusela. I soupeřky s jejich trenéry jejich statečný boj ocenili.
Kvalitních umístění dosáhly dorostenky i v malých disciplínách.
Loňský nováček Klárka Šponarová se ve skifu probojovala až do semifinále, kde jí klíč přidělil pozdější zlatou a bronzovou medailistku. Třetí místo v semifinálové jízdě jí zajistil účast ve finále B, kde obsadila skvělé 2. místo a celkové 8. místo mezi 21 skifařkami.
Také ve dvojskifu dorostenek jsme měli loňskou novou tvář, Klárku Besserovou. A Klárka Besserová společně s Eliškou Brunclíkovou, loňské žákyňky, se postaraly o poměrně velké překvapení, když se ve dvojskifu probojovaly až do finále B, kde po skvělém finiši a boji s bočním větrem obsadily 3. místo. Škoda jen, že jim postupový klíč nepřidělil druhé semifinále, kde by svým časem lehce postoupily do finále A. I tak vybojovaly moc hezké celkové 9. místo.
 
Všem závodníkům a závodnicím blahopřejeme a děkujeme za skvělé a bojovné výkony.
Děkujeme rodičům za podporu a nadšené, neutuchající fandění všem našim posádkám.
Přejeme krásné prázdniny a zasloužený odpočinek a těšíme se na další letní akce s vámi:  25.7.- 29.7. cyklokemp na Vysočině, 9.8.- 12.8. splouvání řeky Ohře a 18.8. - 26.8. cyklo-veslařské soustředění v Uherském Hradišti. 
 
Fotogalerie pátek, sobota, neděle

pdfČlenské příspěvky 2018

Příspěvky zasílejte na účet: 2301161579/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno a ročník platícího člena.

Termín splatnosti členských příspěvků je do 31. 3. 2018!

I TY 3

 

 

Přidejte se k nám

Oddíl veslování TJ Chemička Ústí nad Labem pořádá celoročně nábor chlapců a dívek pro závodní i rekreační veslování, bez ohledu na věk. Na těchto stránkách naleznete veškeré informace o našem klubu. V případě Vašeho zájmu se obracejte na tel. číslo: +420 725 082 081 - Lukáš Pavlovský, nebo rovnou přijďte kterýkoliv všední den po16 hod. do loděnice ve Vaňově.

www.prijdveslovat.cz

Proč veslovat?

O veslování

Přihláška

 Nbor2  asset.f.logo.lg Facebook

Novinky

Cyklokemp Vysočina, Tři studně

Cyklokemp Vysočina, Tři studně Cyklokemp Vysočina, Tři studně
Již šestým rokem je začátek podzimní části přípravy našich veslařů ve znamení cyklistického soustředění. Tentokrát jsme zvolili mekku českého biatlonu: Vysočinu, konkrétně Tři Studně u Nového Města na Moravě, krásný penzion eMzet, obklopený nádhernými lesy Žďárských...
Číst dále

Úspěch ústecké veslařky v juniorské reprezentaci

Úspěch ústecké veslařky v juniorské reprezentaci Úspěch ústecké veslařky v juniorské reprezentaci
Natálka Schaidtová byla členkou bronzové párové čtyřky z poháru národů "Coupe da la Jeunesse"! Irské národní veslařské centrum ve Farran Wood nedaleko Corku uspořádalo letošní pohár národů pro veslaře do 18 let. Tento pohár vznikl v roce 1985 a je evropskou týmovou soutěží. Jednotlivé...
Číst dále

Úspěšné vystoupení našich veteránů na M ČR Masters v Třeboni

Úspěšné vystoupení našich veteránů na M ČR Masters v Třeboni
Jako každoročně i letos se naši veteráni představili na Mistrovství ČR Masters s mezinárodní účastí v Třeboni a opět úspěšně reprezentovali náš oddíl. Za krásného a slunného počasí vylovili z rybníka Svět 5x zlatou a 2x stříbrnou medaili. Nejúspěšnějším členem...
Číst dále

Mistrovství ČR dorostu, juniorů a seniorů: Bronzová medaile juniorů, 5 posádek ve finále A a dalších 6 posádek ve finále B! Zdenda Langmaier a Marek Pacholík vybojovali 3.místo na párové čtyřce

Mistrovství ČR dorostu, juniorů a seniorů:  Bronzová medaile juniorů, 5 posádek ve finále A a dalších 6 posádek ve finále B! Zdenda Langmaier a Marek Pacholík vybojovali 3.místo na párové čtyřce Mistrovství ČR dorostu, juniorů a seniorů: Bronzová medaile juniorů, 5 posádek ve finále A a dalších 6 posádek ve finále B! Zdenda Langmaier a Marek Pacholík vybojovali 3.místo na párové čtyřce
Přestože si s letošním mistrovstvím ČR zle pohrálo počasí, byla účast ústeckých veslařů jednou z těch úspěšnějších. MČR dorostu, juniorů a seniorů se letos zúčastnilo sice pouhých 11 závodníků ve 12 posádkách, ale pouze jediná posádka neprošla sítem rozjížděk. Všech...
Číst dále

Mistrovství ČR žactva v Račicích: dvě medaile Honzy Stýbla

Mistrovství ČR žactva v Račicích: dvě medaile Honzy Stýbla
Letošní mistrovství ČR žactva proběhlo tradičně na veslařském kanále v Račicích ve dnech 22. - 24. 6. za velmi nepříznivého počasí. Naši nejmladší závodníci vybojovali v nemalé konkurenci krásné dvě medaile a účast ve finále C a D. Nejúspěšnějším závodníkem...
Číst dále

Mistrovství oblasti Labe: 4 tituly, 5 stříbrných medailí a 3 třetí místa

Mistrovství oblasti Labe: 4 tituly, 5 stříbrných medailí a 3 třetí místa Mistrovství oblasti Labe: 4 tituly, 5 stříbrných medailí a 3 třetí místa
Letošní mistrovství oblasti Labe bylo ve dvou směrech výjimečné. Jednak se kvůli vytíženosti veslařského kanálu v Račicích konalo v jiném termínu než mistrovství ostatních oblastí, jednak se souběžně s M-Labe na kanále konaly doplňující kontrolní závody juniorské reprezentace...
Číst dále

Dvě tváře 105. Primátorek: Dorostenky a junioři vybojovali finále A. Prudká bouře zapříčinila zrušení závodů masters

Dvě tváře 105. Primátorek: Dorostenky a junioři vybojovali finále A.  Prudká bouře zapříčinila zrušení závodů masters Dvě tváře 105. Primátorek: Dorostenky a junioři vybojovali finále A. Prudká bouře zapříčinila zrušení závodů masters
Letošní jubilejní 105. Pražské primátorky letos významně poznamenala nepřízeň počasí. Ještě v sobotu dopoledne ale nic nenasvědčovalo tomu, že by se na vodách Vltavy mohlo odehrát drama. V sobotních rozjížďkách se představily tři naše posádky. Osma starších žáků, kde...
Číst dále

10 vítězství na Memorialu J. Vejlupka v Lysé nad Labem

10 vítězství na Memorialu J. Vejlupka v Lysé nad Labem
Poslední prověrkou veslařů před blížícím se mistrovství oblasti Labe byl tradiční Memorial Jiřího Vejlupka, který se již po 63. konal v Lysé nad Labem. Naši veslaři během tohoto horkého víkendu vytěžili z řeky Labe 10 zlatých medailí a několik dalších hezkých umístění. Nejúspěšnějšími...
Číst dále

47. ročník Ústecké zatáčky: Na domácí vodě veslaři vybojovali 19 zlatých medailí

47. ročník Ústecké zatáčky: Na domácí vodě veslaři vybojovali 19 zlatých medailí 47. ročník Ústecké zatáčky: Na domácí vodě veslaři vybojovali 19 zlatých medailí
Nejen krásné počasí a skvělé moučníky v oddílovém bufetu, ale také konkurence 14 oddílů z celých Čech přispěla k důstojnému a hladkému průběhu naší tradiční Ústecké zatáčky, jejíž 47. ročník jsme uspořádali o tomto víkendu.
Jako pořadatelé můžeme být spokojeni...
Číst dále

ZVLÁŠTNÍ PODĚKOVÁNÍ

ZVLÁŠTNÍ PODĚKOVÁNÍ ZVLÁŠTNÍ PODĚKOVÁNÍ
Rádi bychom touto cestou poděkovali všem rodičům a příznivcům našeho krásného sportu, kteří se ochotně a nezištně podíleli na přípravě a hladkém průběhu tradiční Ústecké zatáčky.
Děkujeme za dobroty, kterými jste obohatili naši oddílovou cukrárnu i za obětavou...
Číst dále
Back to Top