• Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
Přestože si s letošním mistrovstvím ČR zle pohrálo počasí, byla účast ústeckých veslařů jednou z těch úspěšnějších. MČR dorostu, juniorů a seniorů se letos zúčastnilo sice pouhých 11 závodníků ve 12 posádkách, ale pouze jediná posádka neprošla sítem rozjížděk.
Všech zbývajících 11 posádek dorostenek, juniorů a juniorek, které jsme na MČR vyslali,  se probojovalo do semifinálových jízd a odtud do finále A nebo finále B!!!
Všechny tyto kategorie si také na základě svých dosavadních výsledků zajistily účast na MČR družstev, které se uskuteční na konci září.
Dorostenky figurují v Českém poháru na 12. místě, junioři na 11. místě a juniorky na místě 9.
 
mcr s 18
 
Největšího úspěchu dosáhli junioři Zdenda Langmaier a Marek Pacholík, kteří vybojovali bronzovou medaili v párových čtyřkách juniorů, kde druhou polovinu posádky tvořili pardubičtí veslaři.
I ve dvojskifech juniorů se Marek se Zdendou probojovali až do finále A, kde obsadili výborné 5. místo. Škoda jen, že o lepší umístění je připravila účast slovinských veslařů, jejichž juniorská reprezentace testovala na MČR  svoji výkonnost před nastávajícím mistrovstvím světa. Jinak by naši borci brali cennou "bramborovou medaili".
Další dvojskif juniorů, kde vesloval Honza Šedý ve společenství s Litoměřicemi, obsadil celkové 8. místo. Honza Šedý startoval také ve skifu juniorů, kde obsadil celkové 12. místo.
 
Mezi juniorkami byla nejúspěšnější Natálka Schaidtová, která se mezi 19 skifařkami probojovala až do finále A, kde obsadila skvělé 5. místo. Také jí sebrala 4.místo slovinská reprezentantka.
Natálka startovala také ve dvojskifu juniorek, kde spolu s Eliškou Šofrovou zvítězily ve finále B a vybojovaly tak pro ústecké barvy hezké 7. místo.
Všechny naše 4 juniorky Barča Vrabelová, Jana Němcová, Eliška Šofrová a Natálka Schaidtová poté společně usedly do osmy s dalšími veslařkami z Mělníka a Lysé, kde po boji obsadily pěkné 4. místo.
Jana Němcová s Barčou Vrabelovou startovaly ještě ve dvojce bez kormidelníka, kde skončily na 9. místě.
 
Obrovskou smůlu měly dorostenky, přesto byly jejich výkony obdivuhodné. Čistá ústecká párová čtyřka dorostenek (bez společenství s jiným oddílem) se dokonce podle historických pramenů probojovala do finále A po neuvěřitelných 50 letech !!!
Letošní párová čtyřka dorostenek, kde společně bojovaly Áďa Limrová, Eliška Brunclíková, Klárka Besserová a Klárka Šponarová, prošla hladce rozjížďkami i semifinálovými jízdami, ze kterých děvčata postoupila do finále A dokonce 3. nejrychlejším časem a s pozdějšími mistryněmi z Třeboně se pokaždé přetahovala o "balonky".
Do finále A bohužel byla jejich loď nasazena do 6. trati, kterou silný boční vítr učinil v neděli dopoledne silně nevýhodnou. I když děvčata nakonec obsadila po marném boji s větrem celkové 6. místo, za svůj výkon se rozhodně stydět nemusela. I soupeřky s jejich trenéry jejich statečný boj ocenili.
Kvalitních umístění dosáhly dorostenky i v malých disciplínách.
Loňský nováček Klárka Šponarová se ve skifu probojovala až do semifinále, kde jí klíč přidělil pozdější zlatou a bronzovou medailistku. Třetí místo v semifinálové jízdě jí zajistil účast ve finále B, kde obsadila skvělé 2. místo a celkové 8. místo mezi 21 skifařkami.
Také ve dvojskifu dorostenek jsme měli loňskou novou tvář, Klárku Besserovou. A Klárka Besserová společně s Eliškou Brunclíkovou, loňské žákyňky, se postaraly o poměrně velké překvapení, když se ve dvojskifu probojovaly až do finále B, kde po skvělém finiši a boji s bočním větrem obsadily 3. místo. Škoda jen, že jim postupový klíč nepřidělil druhé semifinále, kde by svým časem lehce postoupily do finále A. I tak vybojovaly moc hezké celkové 9. místo.
 
Všem závodníkům a závodnicím blahopřejeme a děkujeme za skvělé a bojovné výkony.
Děkujeme rodičům za podporu a nadšené, neutuchající fandění všem našim posádkám.
Přejeme krásné prázdniny a zasloužený odpočinek a těšíme se na další letní akce s vámi:  25.7.- 29.7. cyklokemp na Vysočině, 9.8.- 12.8. splouvání řeky Ohře a 18.8. - 26.8. cyklo-veslařské soustředění v Uherském Hradišti. 
 
Fotogalerie pátek, sobota, neděle

pdfČlenské příspěvky 2019

Příspěvky zasílejte na účet: 2301161579/2010. Do zprávy pro příjemce uveďte jméno a ročník platícího člena.

Termín splatnosti členských příspěvků je do 31. 3. 2019!

I TY 3

 

 

Přidejte se k nám

Oddíl veslování TJ Chemička Ústí nad Labem pořádá celoročně nábor chlapců a dívek pro závodní i rekreační veslování, bez ohledu na věk. Na těchto stránkách naleznete veškeré informace o našem klubu. V případě Vašeho zájmu se obracejte na tel. číslo: +420 725 082 081 - Lukáš Pavlovský, nebo rovnou přijďte kterýkoliv všední den po16 hod. do loděnice ve Vaňově.

www.prijdveslovat.cz

Proč veslovat?

O veslování

Přihláška

 Nbor2  asset.f.logo.lg Facebook

Novinky

Mimořádná Členská schůze

Mimořádná Členská schůze
Ve čtvrtek 16. května od 17:00 hod. proběhne v klubovně veslařské loděnice, Pražská 64/43, Ústí n. L. - Vaňově, mimořádná Členská schůze 2019 TJ Chemička Ústí nad Labem - oddílu veslování p. s. Všichni řádní členové oddílu starší 18ti let jsou srdečně zváni. Program...
Číst dále

Klára Šponarová zajela limit pro juniorskou reprezentaci

Klára Šponarová zajela limit pro juniorskou reprezentaci Klára Šponarová zajela limit pro juniorskou reprezentaci
Na kontrolní závody se nominovaly dvě závodnice. Po dorostence Elišce Brunclíkové, která postoupila na kontrolní závody přímo z 11. místa na MČR dlouhé dráze, se na KZ reprezentačních výběrů nominovala také juniorka Klára Šponarová.     Klárka obsadila na MČR...
Číst dále

Mistrovství ČR na dlouhé dráze Štětí

Mistrovství ČR na dlouhé dráze Štětí Mistrovství ČR na dlouhé dráze Štětí
Po tréninku z minulého týdne si naši mladí veslaři vyzkoušeli naostro zvláštnosti 6km dlouhé tratě z Liběchova do Štětí, kde se v sobotu 6. dubna poprvé konalo MČR na dlouhé dráze, když byl plavební kanál v Hoříně uzavřen z důvodu rozsáhlé rekontrukce. Přestože počasí...
Číst dále

Mistrovství ČR na dlouhé dráze se blíží

Mistrovství ČR na dlouhé dráze se blíží Mistrovství ČR na dlouhé dráze se blíží
Posádky si proveslovaly zrádnou trať ve Štětí. Poslední březnovou neděli vyrazili skifaři a skifařky do Štětí, aby si vyzkoušeli a načetli dráhu, kde se letos poprvé bude konat Mistrovství ČR na 6 km a také nominační závod pro kontrolní závody reprezentačních družstev....
Číst dále

Čestným členem oddílu se stal Karel Neffe

Čestným členem oddílu se stal Karel Neffe Čestným členem oddílu se stal Karel Neffe
Karel Neffe byl Členskou schůzí jmenován čestným členem oddílu. Náš odchovanec, bývalý úspěšný reprezentant a trenér startoval dvakrát na ME, třikrát na OH a osmkrát na MS. Celkem vybojoval jako závodník 5 medailí na vrcholných soutěžích. Jako trenér vedl třikrát posádku...
Číst dále
Back to Top