• Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
Po dlouhých 3 měsících, které jsme strávili ve stínu koronavirové epidemie, kdy tréninkový proces (alespoň zpočátku) probíhal víceméně velmi individuální formou, jsme vyslali závodníky na první vážné porovnání sil na vodní hladině.  Tím byl distanční závod na 6km, který měl rozhodnout o postupu na kontrolní závody pro uchazeče o reprezentační dres v letošním roce. Závod proběhl z důvodů mimořádných opatření na 2 různých místech. Závodníci z moravských a jihočeských klubů absolvovali test na trati v Otrokovicích, labské a pražské oddíly poslaly svá želízka v ohni do Štětí. 
Přestože nebo možná právě proto, že se v letošní redukované termínové listině hraje "pouze" o juniorské mistrovství Evropy, konkurence byla velmi silná.
Náš oddíl poslal do boje o mládežnický reprezentační dres 3 závodníky, kteří měli reálnou šanci v testu uspět.
 
steti20
 
Podmínky závodu samotného byly navíc toho dne ztíženy rozmary počasí, kdy byla téměř celá Česká republika bičována silnými bouřkami a přívalovými lijáky a všichni pořadatelé i trenéři trnuli, aby se mladým veslařům nic nestalo.
Naštěstí zůstalo jen u trvalého hustého deště. V tomto psím počasí spadlo i pár kapek štěstí pro ústecké závodníky.
Jako první z našich veslařů odstartoval ve skifu dorostenců Jakub Horáček. Kuba byl díky svým výborným výsledkům z podzimu nasazen do skupiny s favority závodu a svoji pozici jednoznačně potvrdil. 
Kuba Horáček obsadil v konkurenci 44 skifařů skvělé 4. místo a časem 22:15,3 min. zaostal necelých 15 vteřin od zisku medaile. Svým výkonem se vtěsnal mezi 7 přímo postupujících skifařů na kontrolní závody reprezentace.
Dalším ústeckou nadějí byla juniorka Klára Besserová. Klárka se většinu zimní přípravy potýkala se zdravotními problémy, ale snažila se v rámci možností připravit na test co nejzodpovědněji. Bohužel se ale nepodařilo zajistit vystřídání na kvalitnější lodi. Nakonec Klárka obsadila celkové 12. místo časem 24:46,5 min. a bude muset absolvovat ještě doplňující testování.
Posledním ústeckým zástupcem v testu na 6 km byl junior Tomáš Frýda. Tomášovi se závod v hustém dešti nevydařil úplně podle jeho představ a obsadil mezi 28 juniory celkové 16. místo časem 23:04,6 min. Také on bude muset čekat na event.možnost udělení divoké karty.
 
Celkové výsledky naleznete zde
Fotogalerie tady

Závody

Konkrétní informace k vývoji alternativní termínové listiny sledujte na webu ČVS.

Přidejte se k nám!

Oddíl veslování TJ Chemička Ústí nad Labem pořádá celoročně nábor chlapců a dívek pro závodní i rekreační veslování, bez ohledu na věk. Na těchto stránkách naleznete veškeré informace o našem klubu. V případě Vašeho zájmu se obracejte na tel. číslo: +420 725 082 081 - Lukáš Pavlovský, nebo rovnou přijďte kterýkoliv všední den po16 hod. do loděnice ve Vaňově.

 Nbor2  asset.f.logo.lg Facebook

Novinky

Cyklistické soustředění: po roce jsme se vrátili do Moravského krasu

Cyklistické soustředění: po roce jsme se vrátili do Moravského krasu
Pro letošní cyklotůry jsme opět zvolili krásné prostředí Moravského krasu s ubytováním v chatičkách rekreačního střediska Sloup. Naše cyklistické nadšence doplnili veslaři z Děčína a skupinu "chrtů" si vzal na starost cyklistický trenér pan Horáček. Počasí nám ve všech...
Číst dále

Kontrolní závody završeny: Kuba Horáček a Tomáš Frýda si vybojovali místa v reprezentačních výběrech!

Kontrolní závody završeny:  Kuba Horáček a Tomáš Frýda si vybojovali místa v reprezentačních výběrech! Kontrolní závody završeny: Kuba Horáček a Tomáš Frýda si vybojovali místa v reprezentačních výběrech!
Uplynulý víkend byl ve znamení kontrolních závodů reprezentačních výběrů mládeže na umělé dráze v Račicích. Dorostenci a dorostenky usilovali o místa v posádkách pro středoevropský pohár olympijských nadějí CEFTA, který byl přeložen na září do Villachu, junioři a juniorky...
Číst dále

Účast na kontrolních závodech reprezentace si zajistila také Klára Besserová

Účast na kontrolních závodech reprezentace si zajistila také Klára Besserová Účast na kontrolních závodech reprezentace si zajistila také Klára Besserová
Naše juniorka Klárka Besserová obsadila v distančním závodu na 6 km ve Štětí 12. místo. Pokud ale chtěla pomýšlet na souboj o místo v některé z posádek na letošním mistrovství Evropy v Bělehradu, musela se znovu pokusit pokořit limit 7:38,0 min. na 2km trati na veslařském trenažeru.     A...
Číst dále

Distanční závod 6 km - Štětí: dorostenec Jakub Horáček si skvělým 4. místem vybojoval přímý postup na kontrolní závody reprezentace!

Distanční závod 6 km - Štětí:  dorostenec Jakub Horáček si skvělým 4. místem vybojoval přímý postup na kontrolní závody reprezentace! Distanční závod 6 km - Štětí: dorostenec Jakub Horáček si skvělým 4. místem vybojoval přímý postup na kontrolní závody reprezentace!
Po dlouhých 3 měsících, které jsme strávili ve stínu koronavirové epidemie, kdy tréninkový proces (alespoň zpočátku) probíhal víceméně velmi individuální formou, jsme vyslali závodníky na první vážné porovnání sil na vodní hladině.  Tím byl distanční závod na 6km,...
Číst dále

Naši veslaři skvěle konkurovali běžcům na "Vitasport desítce"

Naši veslaři skvěle konkurovali běžcům na "Vitasport desítce" Naši veslaři skvěle konkurovali běžcům na "Vitasport desítce"
Počasí veslování na vodě v sobotu 7. března moc nepřálo a proto si naši veslaři zpestřili předjarní přípravu účastí v běžeckém závodu na 10 km na svádovské cyklostezce v rámci Vitasport ligy 2020. Ani pouhé 4°C nad nulou, nepříjemný větřík a k tomu pozdější déšť...
Číst dále
Back to Top