• Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
  • Sport pro každého Oficiální stránky oddílu veslování TJ Chemička Ústí nad Labem
Druhé kolo testů pro adepty juniorské a seniorské reprezentace se uskutečnilo o tomto víkendu v Praze. V sobotu 23.11. absolvovali všichni veslaři test na 6000m na trenažeru.
Dorost a junioři jeli na pojízdném podvozku libovolně zvolenou intenzitou, dospělí veslaři absolvovali test na pevném trenažeru s frekvencí tempa omezenou na 26 záběrů/min.
Do 2. kola jsme vyslali jen 4 potencionální uchazeče, z toho Klárka Besserová se do testu zakousla po téměř měsíční pauze vynucené úrazem.
Na trenažerech si všichni zajeli své nové osobní rekordy:
 
Tomáš Frýda  si časem  20:59,4 min. vybojoval skvělou 3. pozici mezi juniory roč. 2003.
Zdenda Langmaier průměrnou frekvencí 25 zajel svůj osobní rekord 21:27,5 min.
Kuba Horáček  vylepšil své maximum na 21:59,4 min. a mezi dorostenci obsadil výborné 9. místo.
Klárka Besserová i přes tréninkový výpadek zajela stejný čas jako v 1.kole, a to 24:28,5 min. a mezi juniorkami obsadila 4. místo.
 
V neděli 24.11. pokračovalo testování závodem na vodě. Všichni adepti absolvovali test 6 km na skifech. Navzdory pokročilému kalendářnímu podzimu veslaři zažili naprosto luxusní podmínky - bezvětří, +10°C a klidná hladina Vltavy, což nastavilo všem závodníkům naprosto spravedlivé podmínky.
A naši ukázali, že veslovat na vodě opravdu umí.
 
Všem dospělým zájemcům o reprezentaci doslova "vypálil rybník" náš Zdenda Langmaier.
Nechal za sebou všechny účastníky a loňské juniorské medailisty z ME i MS a vlétnul do cíle mezi železničním a Palackého mostem na 2. místě  v čase 21:21,3 min.
pouhé 4 desetiny za vítězným Baldriánem z Hodonína. Jeho výkon je o to cennější, že byl s největší pravděpodobností jediným lehkovážným veslařem v celém 25 členném závodním poli.
 
Stejným způsobem zazářil mezi dorostenci Kuba Horáček. Přestože není Kuba svou výškou ideálním adeptem reprezentace, na vodě téměř všem ukázal, že - jak praví klasik:
"Není důležitá velikost psa v boji, ale velikost boje v psovi."  Kuba vybojoval skvělé 3. místo  časem 22:37,5 min. 
 
Tomáš Frýda mezi juniory obsadil na vodě celkové 19. místo časem 22:59,0 min. v konkurenci 35 závodníků.
Klárka Besserová na vodě bohužel doplatila na dlouhodobý tréninkový výpadek, kdy se zraněnou nohou nemohla trénovat v lodi a skončila na 16. místě v čase 26:08,0 min.
 

Závody

Konkrétní informace k vývoji alternativní termínové listiny sledujte na webu ČVS.

Přidejte se k nám!

Oddíl veslování TJ Chemička Ústí nad Labem pořádá celoročně nábor chlapců a dívek pro závodní i rekreační veslování, bez ohledu na věk. Na těchto stránkách naleznete veškeré informace o našem klubu. V případě Vašeho zájmu se obracejte na tel. číslo: +420 725 082 081 - Lukáš Pavlovský, nebo rovnou přijďte kterýkoliv všední den po16 hod. do loděnice ve Vaňově.

 Nbor2  asset.f.logo.lg Facebook

Novinky

Účast na kontrolních závodech reprezentace si zajistila také Klára Besserová

Účast na kontrolních závodech reprezentace si zajistila také Klára Besserová Účast na kontrolních závodech reprezentace si zajistila také Klára Besserová
Naše juniorka Klárka Besserová obsadila v distančním závodu na 6 km ve Štětí 12. místo. Pokud ale chtěla pomýšlet na souboj o místo v některé z posádek na letošním mistrovství Evropy v Bělehradu, musela se znovu pokusit pokořit limit 7:38,0 min. na 2km trati na veslařském trenažeru.     A...
Číst dále

Distanční závod 6 km - Štětí: dorostenec Jakub Horáček si skvělým 4. místem vybojoval přímý postup na kontrolní závody reprezentace!

Distanční závod 6 km - Štětí:  dorostenec Jakub Horáček si skvělým 4. místem vybojoval přímý postup na kontrolní závody reprezentace! Distanční závod 6 km - Štětí: dorostenec Jakub Horáček si skvělým 4. místem vybojoval přímý postup na kontrolní závody reprezentace!
Po dlouhých 3 měsících, které jsme strávili ve stínu koronavirové epidemie, kdy tréninkový proces (alespoň zpočátku) probíhal víceméně velmi individuální formou, jsme vyslali závodníky na první vážné porovnání sil na vodní hladině.  Tím byl distanční závod na 6km,...
Číst dále

Naši veslaři skvěle konkurovali běžcům na "Vitasport desítce"

Naši veslaři skvěle konkurovali běžcům na "Vitasport desítce" Naši veslaři skvěle konkurovali běžcům na "Vitasport desítce"
Počasí veslování na vodě v sobotu 7. března moc nepřálo a proto si naši veslaři zpestřili předjarní přípravu účastí v běžeckém závodu na 10 km na svádovské cyklostezce v rámci Vitasport ligy 2020. Ani pouhé 4°C nad nulou, nepříjemný větřík a k tomu pozdější déšť...
Číst dále

Pozvánka na Členskou schůzi 2020

Pozvánka na Členskou schůzi 2020
Výbor oddílu zve všechny řádné členy na Členskou schůzi, která se uskuteční ve čtvrtek 19. března 2020 od 17:00 hod. v klubovně veslařské loděnice. Pozvánka zde
Číst dále

Český pohár v jízdě na trenažeru: Zdenda Langmaier vybojoval bronzovou medaili!

Český pohár v jízdě na trenažeru: Zdenda Langmaier vybojoval bronzovou medaili! Český pohár v jízdě na trenažeru: Zdenda Langmaier vybojoval bronzovou medaili!
Závěrečným III. kolem Českého poháru ve veslování na trenažeru se uzavřela zimní část veslařské sezony nejen pro naše veslaře. Do Děčína jsme proto kromě zkušených závodníků vyslali i několik nováčků na zkušenou. Nejlépe se s 2 km tratí vypořádal Zdenda Langmaier,...
Číst dále
Back to Top