Po dlouhých 3 měsících, které jsme strávili ve stínu koronavirové epidemie, kdy tréninkový proces (alespoň zpočátku) probíhal víceméně velmi individuální formou, jsme vyslali závodníky na první vážné porovnání sil na vodní hladině.  Tím byl distanční závod na 6km, který měl rozhodnout o postupu na kontrolní závody pro uchazeče o reprezentační dres v letošním roce. Závod proběhl z důvodů mimořádných opatření na 2 různých místech. Závodníci z moravských a jihočeských klubů absolvovali test na trati v Otrokovicích, labské a pražské oddíly poslaly svá želízka v ohni do Štětí. 
Přestože nebo možná právě proto, že se v letošní redukované termínové listině hraje „pouze“ o juniorské mistrovství Evropy, konkurence byla velmi silná.
Náš oddíl poslal do boje o mládežnický reprezentační dres 3 závodníky, kteří měli reálnou šanci v testu uspět.
Podmínky závodu samotného byly navíc toho dne ztíženy rozmary počasí, kdy byla téměř celá Česká republika bičována silnými bouřkami a přívalovými lijáky a všichni pořadatelé i trenéři trnuli, aby se mladým veslařům nic nestalo.
Naštěstí zůstalo jen u trvalého hustého deště. V tomto psím počasí spadlo i pár kapek štěstí pro ústecké závodníky.
Jako první z našich veslařů odstartoval ve skifu dorostenců Jakub Horáček. Kuba byl díky svým výborným výsledkům z podzimu nasazen do skupiny s favority závodu a svoji pozici jednoznačně potvrdil. 
Kuba Horáček obsadil v konkurenci 44 skifařů skvělé 4. místo a časem 22:15,3 min. zaostal necelých 15 vteřin od zisku medaile. Svým výkonem se vtěsnal mezi 7 přímo postupujících skifařů na kontrolní závody reprezentace.
Dalším ústeckou nadějí byla juniorka Klára Besserová. Klárka se většinu zimní přípravy potýkala se zdravotními problémy, ale snažila se v rámci možností připravit na test co nejzodpovědněji. Bohužel se ale nepodařilo zajistit vystřídání na kvalitnější lodi. Nakonec Klárka obsadila celkové 12. místo časem 24:46,5 min. a bude muset absolvovat ještě doplňující testování.
Posledním ústeckým zástupcem v testu na 6 km byl junior Tomáš Frýda. Tomášovi se závod v hustém dešti nevydařil úplně podle jeho představ a obsadil mezi 28 juniory celkové 16. místo časem 23:04,6 min. Také on bude muset čekat na event.možnost udělení divoké karty.
 
Celkové výsledky naleznete zde
Fotogalerie tady