Uplynulý víkend byl ve znamení kontrolních závodů reprezentačních výběrů mládeže na umělé dráze v Račicích. Dorostenci a dorostenky usilovali o místa v posádkách pro středoevropský pohár olympijských nadějí CEFTA, který byl přeložen na září do Villachu, junioři a juniorky bojovali o nominaci na ME v Bělehradě, které uskuteční koncem září.
Z ústeckých veslařů si přímou účast na kontrolních závodech skvělým 4.místem na dlouhé dráze vybojoval dorostenec Kuba Horáček, poté splnila limit i juniorka Klárka Besserová a na poslední chvíli obdržel divokou kartu ústředního trenéra i junior Tomáš Frýda.  Pro náš oddíl byla už tato skutečnost velkým úspěchem, neboť všichni 3 ústečtí závodníci, kteří startovali na testu 6 km ve Štětí, se probili na kontrolní závody.
A úspěšní byli naši mladí veslaři také v soubojích o reprezentační dresy.
Kuba Horáček se probojoval až do finále B, které s přehledem vyhrál a vybojoval si tak nominaci do dvou disciplín středoevropského poháru CEFTA ve Villachu: bude Českou republiku reprezentovat ve dvojskifu s Honzou Stýblem, který v téže finálové jízdě skončil na 4. místě a dále bude Kuba i členem dorostenecké osmy.
Tomáš Frýda potvrdil svými výkony, že divokou kartu dostal právem. Závod skifu juniorů byl extrémně vyrovnaný. Tomáš se nakonec probil až do finále C, kde obsadil velmi těsné 5.místo a zajistil si tak nominaci na výcvikový tábor juniorské reprezentace pro ME v Bělehradě. Není tajemstvím, že reprezentační posádky juniorů a juniorek se budou na přelomu července a srpna připravovat na ME také u nás v Ústí.
Klárka Besserová sice zvítězila ve finále C, ale její výkon bohužel na přímou nominaci nestačil. Bude ale k dispozici jako náhradnice.
Každopádně GRATULUJEME všem závodníkům k jejich výkonům a děkujeme rodičům a přátelům za podporu!
Kompletní výsledky KZ naleznete zde
Krásné momentky od Tomáše Frýdy st. jsou tady