Závod dračích lodí

Den Labe

Stejně jako v roce 2020 i letos je závod dračích lodí v Ústí nad Labem z důvodu vládních omezení v tradičním termínu zrušen.

Náhradní termín pro uspořádání závodu byl stanoven na 8. a 9. října 2021Dle slibu při zrušení závodu v roce 2020 byla zachována původní startovní listina očištěná o posádky, které nepotvrdili svou účast v náhradním termínu.  

V sekci Přihlášky byla spuštěna možnost dodatečného přihlášení do doplnění startovní listiny!

Těšíme se na setkání s Vámi u vody.

Od roku 2009 společně s oddílem rychlostní kanoistiky pořádáme Závod dračích lodí – Den Labe za účelem propagace našich vodních sportů. Tento závod se stal všeobecně známou a hojně navštěvovanou sportovní akcí v Ústí nad Labem. Toho je důkazem i významná podpora této akce magistrátem města Ústí nad Labem.

Dokumenty

Přihlášky

Odkazy

Historie dračích lodí

Co je to dračí loď?

  • loď tvaru otevřené kanoe o délce 12,5m ozdobené na špici dračí hlavou a na zádi ocasem
  • posádka:  max. 20 pádlujících v sedě –  10 napravo, 10 nalevo + bubeník, sedící na špičce a údery do bubnu udávající rytmus pádlování + kormidelník, stojící na zádi a určující směr.

Historie závodů dračích lodí začala před více než 2.200 lety v Číně. Od této doby existují historické zmínky o závodění na těchto lodích. Jejich moderní éra se datuje od roku 1976, kdy se uskutečnil první festival dračích lodí v Hong Kongu. Odtud se sport rychle rozšířil do celého světa. V současné době se této disciplíně aktivně věnuje přes 50 miliónů sportovců z více než 50 zemí světa.

Dragonboating je  týmový sport na vodě, kde má 22 sportovců společný zájem a žije společným cílem. Do jedné lodi zasedají muži i ženy, aby poté společně předvedli, že jako jeden tým dokáží mnohem víc než jednotlivec.

Sehranost a spolupráce týmu převyšuje výkon jednotlivce. Společný úspěch v závodě nebo tréninku znamená společnou radost a oslavu. Dragonboating přináší nevídané prožitky spojené se sportovní a společenskou aktivitou.

Partneři závodu

Město Ústí nad Labem