Tradiční Hradišťský šestikilák není pro zasvěcené veslaře pouze veřejným závodem, ale především vstupním testem do SCM.
Do tohoto náročného distančního závodu jsme letos vyslali 5 mladých „želízek v ohni“, aby se naši závodníci pokusili vybojovat umístění, která by zaručovala účast ve 2. kole bitvy o SCM, a to v následných kondičních testech.
Již od samotného rána bylo jasné, že počasí nám 6 km závod pořádně zkomplikuje – silný vítr a vlny provázely veslaře po většinu trati.
Nejlépe se vypořádal se všemi nástrahami Vítek Truhlář, který debutoval v juniorech a obsadil v konkurenci bezmála 80 závodníků celkové 16. místo, 13.místo mezi českými veslaři a skvělé 3. místo ve své kategorii roč. 2007.
Výborně se také mezi dorostenkami roč. 2008 prezentovala Anetka Nikoličová, která vybojovala 15. místo.
Poprvé za kategorii mužů startoval Ondra Štěrba a blýsknul se velmi kvalitním 14. místem, pouhou minutu za vítězem.
V kategorii dorostenců roč. 2008 si svůj první 6km závod zkusil Honza Horáček a obsadil celkové 44. místo. Stejně tak poprvé distanční test okusil Matyáš Cimpl, taktéž coby premiéru v kategorii juniorů a po těžkém boji s protivětrem a velkými vlnami skončil na 61. místě.
V kategorii žen masters posléze ještě zvítězila Lenka Pavlovská.
Nás ale může těšit především fakt, že do dalšího kola testů SCM postupují Anetka Nikoličová a Vítek Truhlář a jedno z kritérií pro adepty seniorské reprezentace splnil taktéž Ondra Štěrba.
Samozřejmě blahopřejeme a všem závodníkům děkujeme za velmi důstojnou reprezentaci klubu.