Sváteční den využili naši veslaři k poměření sil na prvním mistrovském závodě a na Velký pátek 29.3.2024 odstartovaly malé posádky v distančním závodě na 6km v Hoříně. Mistrovství ČR na dlouhé dráze bylo testem a výběrem veslařů do kontrolních závodů.

1x Jři: Truhlář Víťa. Jako junior prvním rokem dokázal prorazit mezi silnou konkurenci druhoročních juniorů. Mezi svým ročníkem skončil 3. Svým výsledkem si řekl o jasný postup na kontrolní závody, na kterých má velmi slušně našlápnuto na dobrý výsledek a pevné místo v šiřší juniorské reprezentaci.

1x muži: Ondřej Štěrba, 21. místo v těžké konkurenci v kategorii muži. S ohledem na zdravotní problémy, se kterými se Ondra v poslední době potýká je to velice slušný výsledek. I s ohledem na skutečnost, že v kategorii patřil k těm nejmladším (r. 2005).

1x dci (druhým rokem), Jan Horáček – příjemné překvapení, které nečekal snad ani on! I on se kvalifikoval na nadcházející kontrolní závody.

1x dci (prvním rokem), Prokeš Patrik, první start na závodech na dlouhé trati. I jeho výsledek je příjemným překvapením a stejně jako u Jana Horáčka platí, že poctivý trénink je cesta správným směrem.

Všem závodníkům včetně trenéra Lukáše Pavlovského gratulujeme.