Naprosto nečekané medailové žně jsme zažili v pátek 24. září, kdy se v Račicích konalo mistrovství ČR na nejkratší veslařské trati 500m.
Když hned v první ranní rozjížďce odstartovala párová čtyřka našich dorostenek ve společenství s děvčaty z Brandýsa a do finále postoupila z druhého místa celkovým třetím nejrychlejším časem, nikdo se neodvážil kalkulovat, že medaile je na dosah.
Stejně raketový postup do odpoledního finále předvedla také párová čtyřka mužů, kde naši chlapi utvořili společenství s Brandýsem a Pardubicemi a svoji rozjížďku suverénně vyhráli.
Odpolední finálové jízdy potvrdily papírové předpoklady:
Párová čtyřka dorostenek Áďa Šůlová, Kája Herinková, Petra Neubergová a Marie Kotoučová (obě KV Kondor Brandýs) se postaraly o naprosto nečekanou bronzovou medaili,
když za sebou nechaly i mistryně ČR v této disciplíně.
O dvě hodiny později se podobné překvapení konalo v párových čtyřkách mužů.
Marek Pacholík, Vašek Brunclík, Kryštof Koloc (KV Kondor Brandýs) a Jan Bartošek (ČVK Pardubice) do se posledních metrů rvali se Slavií Praha o zlato a v závěru se ztrátou pouhých 4 desetin vteřiny vybojovali stříbrnou medaili.
 
V dalších finálových jízdách jsme na medaile již nedosáhli, i když v některých případech chyběl jen kousíček:
4. místo:  Tomáš Frýda a Tomáš Kotlaba ve dvojskifu juniorů
5. místo:  Párová čtyřka juniorů Tomáš Frýda, Tomáš Kotlaba, Šimon Moudrý a Antonín Háma
                Klára Besserová v párové čtyřce juniorek ve společenství s Děčínem a Bohemians Praha
6. místo:  Klárka Besserová a Viktorka Strnadová (VK Slavia Děčín) ve dvojskifu juniorek
                Pepa Hána ve skifu juniorů
V sobotu v Račicích odstartovaly rozjížďky mistrovství ČR družstev. Dle zisku bodů z Českého poháru jsme mohli obsadit pouze kategorii starších žáků a juniorek.
Ani tady se naši závodníci neztratili. Ze sobotních rozjížděk se 3 posádky probojovaly do finále A, další 2 posádky nás reprezentovaly ve finále B:
Nejblíže k medaili měl Vašek Wiesner ve skifu starších žáků. V souboji se staršími soupeři jel ve finále A většinu závodu na stříbrné pozici.
Až v posledních metrech ztratil svůj náskok a skončil na nepopulárním 4. místě o 43 tisícin vteřiny za bronzovým stupínkem.
Výborným výkonem ve finále A se blýskla také párová čtyřka starších žáků, která jela ve složení Matěj Straka, Matěj Dolanský, Vítek Truhlář a Ondra Mráz. Kluci po skvělém finiši obsadili 5. místo.
Na 5. místě dojela také čtyřka bez kormidelníka juniorek, kde ve společenství s Třeboní startovala naše Klárka Besserová.
Výborný výkon ve finále B podala párová čtyřka juniorek s naší Klárkou Besserovou, když po nepovedené rozjížďce děvčata toto B finále v dramatickém souboji vyhrála.
Skvěle jel ve finále B také dvojskif starších žáků Vašek Adámek a Vašek Stýblo. Kluci dojeli na výborném 2. místě a vylepšili si letošní bilanci.
Tím se letošní sezóna pomalu chýlí ke konci a nás čeká poslední regata. Tou je naše tradiční Ústecká zatáčka, která byla kvůli Covidu přeložena z květnového termínu. Snad nám počasí bude stále přát a my si užijeme závody na domácí vodě.
Fotogalerie MČR sprinty zde
MČR družstva tady