Nadmíru úspěšně zakončili letní část sezóny mladí veslaři našeho klubu, který právě letos slaví 100 let od svého vzniku a tím závodníci ani nemohli lépe kulaté výročí uctít.

O dva cenné kovy se na mezinárodním mistrovství ČR v Račicích postaraly posádky dorostenců, svěřenci Lukáše Pavlovského, když z finálových soubojů chlapci vytěžili stříbrnou a bronzovou medaili.

Základem úspěchu našich závodníků bylo již mistrovství oblasti Labe, ze kterého se na jednotlivá mistrovství ČR kvalifikovalo celkem 21 posádek.

Na mistrovství ČR žactva se blýsknul například nováček v týmu Patrik Prokeš, který pod vedením trenéra Josefa Vávry ve skifu starších žáků obsadil 5. místo a jeho výkon je určitě příslibem do budoucna.

Mezi další velké úspěchy žákovského mistrovství České republiky, které přispěly k získání bodů do hodnocení Českého poháru patří:

 1. místo, které vybojovaly pod vedením trenérky Hany Přibylové holky Anežka Řepková a Sofie Plecitá, ve dvojskifu žákyň starších
 2. místo Anežky Řepkové ve skifu žákyň starších
 3. místo Sofie Plecité ve skifu žákyň starších
 4. místo Kryštofa Přibyla a Josepha Nedvěda ve dvojskifu žáků starších (13 let)
 5. místo Patrika Prokeše a Jana Řepky ve dvojskifu žáků starších (14 let)
 6. místo Jana Řepky, Michala Plecitého, Kryštofa Přibyla a Josepha Nedvěda v párové čtyřce.

V rámci mistrovství ČR žactva byly vyhlašovány také výsledky zimního poháru ČR, kde excelovali naši benjamínkové, kteří zatím ještě nemohou závodit na vodě:

Jan Ježek obsadil 1. místo a Gabriel Horáček 3. místo.

Medailových úspěchů se náš klub však dočkal až o týden později na mistrovství ČR dorostu, juniorů a seniorů B a seniorů.

Párová čtyřka dorostenců ve složení Matěj Straka, Vítek Truhlář, Matyáš Cimpl a lounský Adam Perout vybojovala bronzovou medaili, když je od stříbra dělilo pouhých 14 setin sekundy.

O necelé dvě hodiny později nastoupil Vítek Truhlář a Matěj Straka do závodu dvojskifu dorostenců, kde drtivým finišem porazili favorizovanou posádku Slovenska a získali zaslouženou stříbrnou medaili.

Ani posádky ve finále B se neztratily a získaly cenné body do hodnocení Českého poháru:

 1. místo v rámci MČR vybojoval Ondřej Štěrba ve skifu juniorů
 2. místo obsadili Josef Říha a Ondřej Štěrba ve dvojskifu juniorů
 3. místo v rámci MČR vybojovali taktéž Matyáš Cimpl a Václav Adámek ve dvojskifu dorostenců
 4. místo také získal Šimon Moudrý ve skifu mužů lehkých vah
 5. místo obsadila Anetka Nikoličová ve dvojskifu dorostenek s děčínskou Ellen Markalousovou

Všem našim závodníkům gratulujeme k úžasným výkonům a děkujeme za vzornou reprezentaci klubu! Představení ústeckých posádek na letošním MČR bylo vskutku famózní. Děkujeme též trenérům za přípravu a vedení závodníků a rodičům za neutuchající podporu.

Nyní čeká mladé veslaře zasloužený odpočinek. V polovině července se ještě veteránské posádky zúčastní tradičního mistrovství ČR masters a druhá část veslařské sezóny začne v srpnu šňůrou několika soustředění, která by měla ústecké veslaře připravit na podzimní mistrovské závody ve sprintu a MČR družstev.