Nábor nových členů

Přijď veslovat a přidej se k nám

Kdy se můžete přijít podívat? Každé úterý a čtvrtek po celé září od 17:00 hod.

Kde? Veslařská loděnice Pražská 64/43, Ústí nad Labem.

Jak staré děti hledáme? Děti od 11 let.

Co na první trénink potřebujete? Tričko, kraťasy/tepláky, věci na převlečení pro případ pádu do vody, ručník, pevné boty na běh.

Je potřeba si kupovat loď, vesla?  Ne, vše máme k zapůjčení.

Co je potřeba umět, aby dítě mohlo chodit? Hlavně umět plavat. Dítě musí uplavat samo alespoň 25 metrů.

Co děláme ještě kromě ježdění na vodě? Běháme, hrajeme fotbal, posilujeme, přes zimu chodíme běhat a plaveme. V létě jezdíme na soustředění a v zimě na běžky.

Na těchto stránkách naleznete veškeré informace o našem klubu. V případě Vašeho zájmu se můžete obrátit na tel. číslo: 739 546 567 Pavel Sochůrek.

On-line přihlášku můžete odeslat zde.

Proč veslovat? Veslování rozvíjí jak individuální zdatnost, tak i smysl pro kolektiv. Můžete si vybrat mezi jízdou na skifu, kde veslujete sám za sebe, nebo veslování ve větších posádkách a užívat si kolektivu.

Veslování není jen o trénování na vodě, ale jde o komplexní rozvoj všech dovedností – trénuje se běh, kolo, lyžování, plavání atd.

Veslování je úspěšný olympijský sport, každý má reálnou šanci účastnit se později vrcholných soutěží. Mistrovství republiky je už od kategorie žactva, ve vyšším věku je možné se zúčastnit ME, MS, OH.

Veslování je prestižní univerzitní sport v západní Evropě a USA, mnoho českých veslařů studuje v Evropě a USA díky sportovním stipendiím.

Veslovat se dá už od deseti let až do pozdního věku.

Veslování není finančně náročné, roční příspěvky jsou 4 tis. Kč, drahé lodě jsou v majetku klubu, závodníci si hradí zpravidla jen soustředění.

Více o veslování

Často kladené otázky

Jak se k vám mohu připojit?

Přijďte jakékoliv úterý, nejlépe v odpoledních hodinách (mezi 17:00 – 18:00 hodinou), do loděnice ve Vaňově. Podáním on-line přihlášky, schválením vedením klubu a zaplacením členských příspěvků se stanete členem klubu.

Kdy začít s veslováním?

S veslováním můžete začít v každém věku.  Existuje pouze spodní věková hranice 11 let.

Musím závodit?

Nemusíte. I když závodní veslování je prioritou klubu, můžete veslovat pouze rekreačně. A nebo nemusíte veslovat vůbec. Můžete se stát tzv. sympatizantem klubu.

Kolik stojí členství ? Jaké jsou další náklady na veslování?

Povinný náklad je pouze členský příspěvek. Další náklady závisí na pojetí Vašeho veslování. Závodníci si musí pořídit závodní dres. Při soutěžích klub platí pouze startovné, trenérský dozor a dopravu lodí. Ostatní náklady (dopravu, ubytování, stravu) si hradí závodníci.

Jaká je otevírací doba? Kdy probíhají tréninky?

Loděnice je otevřená každý všední den od 15:00 do 19:00 hod. O víkendu dle domluvy s trenéry popř. správcem loděnice. Zpravidla je otevřená dopoledne i odpoledne. Tréninky probíhají dle domluvy s jednotlivými trenéry. Žactvo trénuje třikrát týdně. Dorost a junioři pět až šestkrát týdně.

Jaké má klub vybavení?

Klub disponuje flotilou více jak padesáti veslařských lodí jak pro začátečníky, tak i pro výkonnostní a turistické veslování. Součástí vybavení loděnice je plně vybavená posilovna, sál s  veslařskými trenažéry C2, cykloergometry, běžeckými pásy i veslařský bazén.